A special "Thank You!" to our sponsors
2016 Trophy Winners
Class A: Trucks: Restored/Stock (all years)

3rd Place - Randy Hanson of Redwing, MN. 1972 Chevy C10 Short Box

2nd Place - Terry Ingvalson of Mabel, MN. 1972 Chevy 1/2 Ton

1st Place - Duane Deters of Caledonia, MN. 1936 Ford Pickup
Class B: Trucks: Modified (All Years)

3rd Place - Steve Harhack of Riceville, IA. 1984 Chevy El Camino

2nd Place - Auto by Owners of Canton, MN. 1972 Ford Hi Boy

1st Place - Rick Bless of Austin, MN. 1946 Chevy Pickup
Class C: Car Original Stock (All Years)

3rd Place - Dan Gjere of Spring Grove, MN. 1973 Ford Galaxie 500

2nd Place - Rick Abbott of Waukon, IA. 1955 Parkard Clipper

1st Place - Gary Arneson of Mabel, MN. 1964 Olds Dynamic 88 Conv.
Class D: Car Four Door (All Years)

3rd Place - Gary Redwing of Chatfield, MN. 1966 CHevy Impala

2nd Place - Mark Santo of Chaseburg, WI. 1922 Oldsmobile 43AT

1st Place - Bill Blagsvedt of Waukon, IA. 1949 Mercury 4-Door
Class E: Car Restored/Stock (Pre- 1954)

3rd Place - David Norby of Mabel, MN. 1941 Plymouth Deluxe

2nd Place - Dan Buege of Lansing, IA. 1931 Chevy 4 Door Deluxe

1st Place - Bill Storey of LaCrosse, WI. 1950 Plymouth Deluxe
Class F: Car Restored/Stock (1955-1966)

3rd Place - Eugene Brockton of Hastings, MN. 1958 Plymoth

2nd Place - Darrell Sickle of Lanasburo, MN. 1956 Murcury monte clair

1st Place - Tom Kramer of Hayfield, MN. 1960 Chevy Impala
Class G: Car Restored/Stock (1967-1971)

3rd Place - Jac Amdahl of Mabel, MN. 1967 Chevy Chevelle

2nd Place - Dwight & Jan Wedemeier of Sumner, IA. 1969 AMC Javelin

1st Place - Tom Bockman of Decora, IA. 169 Plymouth Road Runner
Class H: Car Restored/Stock (1972 to Present)

3rd Place - Stacey Falck of Dunkerton, IA. 1974 Plymouth Duster

2nd Place - Bernie Mathews of New Hampton, IA. 1972 Chevy Monte Carlo

1st Place - J C Nerstad of Spring Grove, MN. 1976 Pontiac Trans AM
Class I: Semi Trucks and Specialty Trucks

3rd Place -

2nd Place -

1st Place - Steve Gerard of Spring Grove, MN. 1979 Kenworth W900A
Class J: Street Rods (All Years)

3rd Place - Karl Albreck of Bangor, WI. 1932 Ford Coupe

2nd Place - Steve & Peggy Knudson of LaCrescent, MN. 1936 Chevy Sedan

1st Place - Jeff Early of Rochester, MN. 1934 Ford Tudor
Class K: Street Machines (1940 - 1960)

3rd Place - Dwight Ward of Kasson, MN. 1955 Chevy 2 door Handyman

2nd Place - David Bluhm of Austin, MN. 1957 Chevy Bel-Air

1st Place - Ron Theile of Waukon, IA. 1949 Chevy Fleetline
Class L: Street Machines (1961-1970)

3rd Place - Wayne and Nanci Tjosass. 1970 1/2 Pontiac Firebird

2nd Place - Lonny Horihan of Rochester, MN. 1967 Pontiac Firebird

1st Place - John Ross of Orchard, IA. 1967 Chevy Chevelle
Class M: Street Machines (1971- Present)

3rd Place - Larry Benson of Mabel, MN. 1975 Checy Corvette

2nd Place - Lonie & Eileen Peterson of Caledonia, MN. 1993 Ford Mustang

1st Place - Gary Tlusty of Cresco, IA. 1973 Dodge Challenger
Class N: Pony Cars (All Years)

3rd Place - Marc Prestby of Canton, MN. 1967 Ford Mustang

2nd Place - Erik Wedo of Waukon, IA. 2008 Ford Mustang

1st Place - Jason Klinski of Caledonia, MN. 1970 American Motors AMX
Class O: Sports Cars (All Years)

3rd Place - Ryan Danielson of Lanesboro, MN. 2007 Cobra Shelby GT 500

2nd Place - Jim Ashenmaker of Rochester, MN. 1978 Armiti

1st Place - Auto by Owners of Canton, MN. 2007 Ford Roush
Class P: Off Roads (All Years)

3rd Place - John Thomas of Mabel, MN. 1978 Jeep Wrangler

2nd Place - Steve Bigalk of Mabel, MN. 1990 Jeep Wrangler

1st Place - Dennis Quam of Decorah, IA. 1973 Chevy Custom Deluxe 4x4
Class Q: Rat Rods

3rd Place -

2nd Place -

1st Place - Erik Wedo of Waukon, IA. 1975 Ford Torro
Mayor's Choice:

Jac Amdahl with a 1967 Chevy Chevelle
Best of Show:

Rick & Deb Reints with a 2004 Chevy SSR
Additional Winners:

Quilt Raffle - Eileen Peterson of Caledonia MN

Run til it's Done - Josh Nordsvang of Canton, MN (The car was shut off after 45 Minutes)

Quilt - Auto by Owners